18° Az bulutlu

Nuri Çomu Vakfı’ndan örnek bağış!

Ekonomi - 29 Nisan 2021 12:20 A A

Adana’nın ünlü iş adamlarından merhum Nuri Çomu’nun, “En hayırlı hizmet, insanların sağlığına katkı sunacak hizmetlerle gerçekleşir. İnsanlık için yapılan her hizmet, hayırseverleri gönüllerde yaşatır” sözü, kendi adına kurulan vakıf tarafından en anlamlı vasiyet olarak değerlendirildi. Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden ünlü iş adamı Nuri Çomu’nun adı ve hedefleri artık Çukurova Devlet Hastanesi’ne bağışlanan USG cihazı ile bütünleşti.

40 BİN DOLARLIK CİHAZ BAĞIŞLANDI

Bir yılı aşkın zamandır Covid 19 virüsü ile amansız bir mücadele içinde olan sağlık sektörüne son zamanların en anlamlı bağışı Adana’da gerçekleştirildi. Adana’da hayırsever kişiliği ile tanınan ünlü iş adamı Nuri Çomu tarafından kurulan, Nuri Çomu Eğitim, Kültür, Manevi Değerlere Hizmet ve Yardımlaşma Vakfı tarafından, pandemi dönemindeki hastalara hizmet unutulmadı. Vakıf tarafından sağlık sektörüne piyasa değeri yaklaşık 40 bin ABD doları olan çağdaş teknolojinin en modern örneklerinden olan bir “Renkli Dopler Ultrasonografi” cihazı satın alınarak bedelsiz olarak Çukurova Devlet Hastanesi’ne bağışlandı.

Nuri Çomu Vakfı tarafından, bağışlanan Canon marka, CUS-X200G (XARIO 200 G modeli Renkli Coopler Ultrasonografi cihazı’nın Çukurova Devlet Hastanesi’ne teslimi nedeniyle bir tören düzenlendi. Pandemi koşulları nedeniyle, sağlık kurallarına uygun koşullarda gerçekleştirilen törene Nuri Çomu Eğitim, Kültür, Manevi Değerlere Hizmet ve Yardımlaşma Vakfı adına Mehmet Nuri Çomu ve diğer vakıf yöneticileri katıldı. Adana İl Sağlık Müdürü Dr.Halil Nacar, Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Ahmet Yücel Çomu, Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Akif Küçükcan, Hastane İdari İşler Müdürü Handan Savaş, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Huriye Sevim Akbıyık, Radyoloji Kliniği İdari Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Hakan Bayer, klinik hekimleri ve  diğer çalışanların da yer aldığı cihaz teslim töreninde bağışın anlamı ve örnek olunması gereken bir girişim olduğu vurgulandı.

NURİ ÇOMU’NUN ADI GÖNÜLLERDE YAŞATILACAK

Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Akif Küçükcan, Nuri Çomu Vakfı’nın yöneticilerine gösterdikleri duyarlılık nedeniyle teşekkür etti, “Covit-19 pandemisi döneminde  sağlık çalışanları olarak zor günlerden geçiyoruz. Bu kritik dönemi ancak maske, sosyal mesafe, hijyen kurallarına uyarak ve gereksiz yere kalabalık ortamlarda bulunmayarak yenebiliriz. Tüm insanlığı tehdit eden, asrın salgın hastalığı ile milletçe kenetlenerek  birlik ve beraberlik içinde mücadele edebiliriz.” dedi.

Hayırsever iş adamı Nuri Çomu’yu Osmaniye’deki başarılı iş adamı olduğu zamanlardan bu yana tanıdığını da belirten Dr. Küçükcan, “Başarılı ve örnek bir iş adamı, hayırsever kişiliği ile tanınmış bir kişilik olan rahmetli Nuri Çomu adına bir hizmet vakfının kurulması, en çok ömrünü hayır işlerine adamış bir kişiliğin gönüllerde yaşatılması yolunda anlamlı bir adım olmuştur. Bu hizmetler arasında, sağlık sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu bir cihazın bağış olarak hastanemize kazandırılması bizleri çok daha mutlu etmiştir. Gerek Nuri Çomu’nun böylesine anlamlı hizmetlerde adını yaşatmayı vasiyet olarak kabullenmiş, aile bireyleri ve gerekse sevenlerini kutluyor, hastanemize bağışlanan bu cihazdan sağlık hizmeti alacak tüm hastalarımız adına, kendilerine teşekkürü borç biliyorum” şeklinde konuştu.

SAĞLIK SEKTÖRÜNE ANLAMLI BAĞIŞ MUTLULUĞU YAŞIYORUZ

Nuri Çomu Vakfı adına törene katılan Mütelevelli heyet üyesi Mehmet Nuri Çomu da, bir yıl önce hayatını kaybeden babası Nuri Çomu’nun yaşamında hayır işlerine önem verdiğini, özellikle sağlık sektörüne katkıda bulunmayı bir amaç olarak benimsediğini belirterek, “Babamızın adını yaşatma hedefinde olan ve eğitim, kültür ve manevi değerlere hizmet  amacı ile çalışmalar yapan vakfımızın sağlık sektörüne katkı sağlayacak bu cihazı bağışlamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Böylesi bağışların, tüm hayırseverlere örnek oluşturmasını diliyor, sağlık sektörüne hayırlı olsun temennisinde bulunuyoruz” dedi. Bu bağışın mübarek Ramazan ayına rastlamasının önemine de değinen Çomu, “Bu cihaz sağlıkta umut bekleyen hastalarımıza bir şifa olur inşallah” şeklinde konuştu.

“NURİ ÇOMU VAKFI” HAKKINDA

2020 yılında vefat eden hayırsever iş insanı Hacı Nuri Çomu’nun önderliğinde Adana’da kurulan Nuri Çomu Eğitim, Kültür, Manevi Değerlere Hizmet ve Yardımlaşma Vakfı (Nuri Çomu Vakfı) 2017 yılından beri faaliyet gösteriyor. Hacı Nuri Çomu ve Çomu Ailesi’nin hayır/hasenat ve sosyal sorumluluk vizyonuyla hayata geçirmiş olduğu projelerin nesilden nesile aktarılmasını sağlamak, İslam dininin emirleri ve toplumun manevi değerleri çerçevesinde daha iyi insan yetiştirmeyi vizyon olarak belirleyen Nuri Çomu Vakfı, Türkiye’nin gücüne katkıda bulunmayı hedefliyor.

Türk milletinin ve tüm yurttaşlarının kültürel değerlerini benimsemeyi, korumayı ve geliştirmeyi hedefleyen Vakıf; ailesini, vatanını, milletini seven ve yüceltmeye çalışan, insan haklarına gönül veren, ülkesine karşı sorumluluklarını bilen bireyler ve yurttaşlar yetiştirmek için eğitim, sağlık ve kültürel değerler alanında projeler, eserler geliştiriyor ve bu yöndeki çalışmalara destek veriyor. Nuri Çomu Vakfı’nın Mütevelli Heyeti’nde; Hüseyin Nuri Çomu, Hatice Nur Çomu Alimoğlu, Aslı Emine Çomu, Mehmet Nuri Çomu, Kübra Suna Özkan ve Mustafa Nuri Çomu bulunuyor.

Ekonomi - 12:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Mezarlıkta sahte hoca avı…
  Adana’da sokağa çıkma izni olmayan ‘korsan hocalara’ yönelik olarak polis, mezarlıklarda operasyon yaptıİzinleri ve yeterlilik belgesi olmayan şahıslar hem pandemi hem de yeterlilik belgesi cezası yazılarak mezarlıktan uzaklaştırıldı Adana’da Ramazan Bayramı’nda, tam kapanmada sokağa çıkma izni olmayan “Korsan hocalara” yönelik olarak polis, operasyon yaptı. İzinleri ve yeterlilik belgesi olmayan şahıslar hem pandemi hem de yeterlilik belgesi […]
 • 02
  Vali Elban’dan bayram ziyaretleri…
  Vali Süleyman Elban, manevi duyguların, birlik ve beraberliğin, dayanışmanın yüreklerdeki etkisinin kat kat arttığı Ramazan Bayramı vesilesiyle bayram ziyaretlerinde bulundu. Vali Elban Ramazan Bayramı’nın ilk günü ziyaretlerine İl Jandarma Komutanlığı ile başladı. Ülkemizin huzur ve asayişinin sağlanmasında cansiparane bir şekilde görev ifa eden jandarma komandoların bayramlarını tebrik eden Vali Elban, “Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur […]
 • 03
  Çaldıkları traktörü Adana’da satmak isteyen 2 zanlı yakalandı
  Kırşehir’de çaldıkları traktörü Adana’da satmak isterken suçüstü yakalanan 2 şüpheliden biri tutuklandı.Alınan bilgiye göre, F.S, Bahçelievler Mahallesi’nde 66 NG 268 plakalı traktörün çalındığını, hemen yanında bulunan kardeşi M.S’ye ait otomobilin ise tekerleklerinin delici aletlerle parçalandığını belirterek polise ihbarda bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince olay yerinde ve güvenlik kamera kayıtlarında yapılan incelemede, 2 zanlının […]
 • 04
  AK Parti’den 2 bin kişilik bayramlaşma!
  AK Parti Adana İl Başkanlığı tarafından, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve belediye başkanların da katılımıyla, video konferans yoluyla yaklaşık 2 bin kişiyle bayramlaşma programı gerçekleştirildi. Adana il başkanlığının tertiplediği program bayramın birinci günü gerçekleştirildi. Koronavirüs salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen bayramlaşma programına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti […]
 • 05
  Dayakçı babasını öldüren genç tutuklandı
  Adana’da kendisini döven ve arkadaşlarına karışan babasını sırtından vurarak öldüren 16 yaşındaki genç tutuklandı. Olay, 12 Mayıs günü akşam Yüreğir ilçesine bağlı Çamlıbel Mahallesi Gelincik Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Abdulazim Mahmit’ten (49) haber alamayan çocukları, babalarının oturduğu evin kapısını kırarak içeri girdi. Çocuklar babalarını sırtından vurulmuş halde bulunca durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. […]